W razie konieczności obecności kapłana proszę dzwonić: 664-091-035

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022. r.

 

 1. Dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej Parafii. Dziękuję za udział w oktawie Bożego Ciała i piękne świadectwo wiary.
 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy do czwartku po Mszy św. wieczornej. Nabożeństwa w terenie o godz. 20.00: w poniedziałek przy krzyżu we Wiórku oraz w środę przy kapliczce Matki Boskiej w Czapurach. 
 1. W środę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów poznańskiej katedry. Suma odpustowa w katedrze o godz. 10.00.
 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
  - w piątek objazd chorych od godz. 8.00; okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 17.45; na  adorację od godz. 19.00, później na Mszę św. o godz. 19.30 zapraszam szczególnie Wspólnotę św. Moniki,
  - w sobotę o godz. 8.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wraz z medytacją, w tym czasie okazja do spowiedzi św., o godz. 9.00 Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca oraz dla wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 1. Święcenie pojazdów będzie w przyszłą niedzielę tj. w pierwszą niedzielę lipca (później także w pierwszą niedzielę sierpnia); będziemy modlić się za kierowców, a po każdej Mszy św. w sobotę i niedzielę błogosławić będę na parkingu wszelkie pojazdy. Przed kaplicą będzie można zaopatrzyć się w breloczki, rybki na samochód oraz poświęcone różańce na lusterko w samochodzie. Ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie dla misjonarzy.
 1. Wraz z początkiem wakacji, od najbliższego czwartku nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 oraz Komplety o godz. 21.00. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i piątek od 18.45 do 19.30.
 1. Planujemy zorganizować wakacyjny kurs komputerowy dla osób dorosłych; zapraszam zarówno osoby początkujące, jak i tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat obsługi komputera. Kurs jest bezpłatny, nie trzeba przychodzić ze swoim komputerem, spotkania będą się odbywały w naszej salce parafialnej. Osoby zainteresowane proszę o wpisanie się na listę w zakrystii do najbliższego wtorku.
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek – szczególnie dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom - życzę udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Helena Zygmunt. Jej pogrzeb odbył się w sobotę. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2022 r.

  

 1. Dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej Parafii, szczególnie dziękuję za pomoc w organizacji uroczystości Bożego Ciała: panom za rozstawienie ołtarzy, paniom za dekoracje ołtarzy, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom niosącym baldachim, osobom niosącym sztandar, panom Sołtysom Czapur i Wiórka, Policji i Straży Miejskiej, służbom porządkowym, wszystkim za obecność, dekoracje domów i ulic.
 1. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. wieczorne połączone z nieszporami o Najświętszym Sakramencie, po nich procesja eucharystyczna przy kaplicy (w niedzielę procesja po Mszy o godz. 9.00). W czwartek na zakończenie Oktawy procesja przy kaplicy do czterech ołtarzy. Do uczestnictwa w całej Oktawie Bożego Ciała serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, w sposób szczególny zaproszenie kieruję do całej służby liturgicznej: szafarzy, lektorów, ministrantów, młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Bierzmowanie oraz dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. (w tę niedzielę po Mszy o godz. 9.00). Zapraszam także na nabożeństwa w terenie o godz. 20.00: w poniedziałki przy krzyżu we Wiórku, w środy przy kapliczce Matki Boskiej w Czapurach i w piątki przy krzyżu w Głuszynie Leśnej.
 1. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach, aby żyjącym Bóg błogosławił, a zmarłych obdarzył łaską nieba.
 1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy wieczornej procesja eucharystyczna przy kaplicy.
 1. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy dziękować za kończący się rok nauki i pracy oraz prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 1. W sobotę Nadzwyczajnym Szafarzem Komunii Świętej został ustanowiony z naszej Parafii p. Sebastian Trawiński. Życzę mu Bożego błogosławieństwa na rozpoczętą posługę, szczególnie pośród osób chorych i w podeszłym wieku.
 1. W ubiegłą niedziele na inwestycje parafialne zebraliśmy 5930 zł. Składam serdeczne podziękowanie za Waszą ofiarność: Bóg zapłać!
 1. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego. Wszystkim życzę dobrego tygodnia.