W razie konieczności obecności kapłana proszę dzwonić: 664-091-035

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021

 

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na rzecz Parafii.

 2. Przed kaplicą został wczoraj postawiony nowy namiot, bardzo dziękuję osobom, które przyczyniły się do jego postawienia. W namiocie zostanie zamontowany telewizor z obrazem z kaplicy, oświetlenie i ogrzewanie.

 3. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszej kaplicy będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, dzieci zapraszam szczególnie we wtorki i czwartki.

 4. Dzieci zapraszam do podjęcia zadania: Drzewo Jessego. Codziennie na parafialnym profilu Facebooka będzie informacja o fragmencie Biblii do odczytania i grafie do wykonania. Historie z Biblii stworzą „drzewo genealogiczne” Pana Jezusa.

 5. Od dzisiaj do wystawionych koszy zbieramy trwałą żywność (cukier, mąkę, ryż, makarony, konserwy itp.), z której parafialny zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej Parafii oraz zbieramy słodycze, czapki, rękawiczki i skarpetki dla dzieci z Domu Dziecka w Szamotułach.

 6. Przy wyjściu z kaplicy możemy nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, oraz poświęcone opłatki na wigilijny stół.

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  - w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Litania do Chrystusa Kapłana w int. nowych i świętych powołań do służby kapłańskiej, zakonnej i parafialnej, następnie ministrantów zapraszam na AGAPĘ. O godz. 21.00 Kompleta z Komunią św.
  - w piątek: objazd chorych od godz. 8.00 – jeśli byłyby nowe osoby, które chciałyby skorzystać z sakramentów w domu, proszę to zgłosić w zakrystii, będzie to już objazd przedświąteczny; okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 17.45; na adorację od godz. 19.00, później na Mszę św. o godz. 20.00 zapraszam szczególnie Wspólnotę św. Moniki,
  - w sobotę mała zmiana: od godz. 8.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec wraz z medytacją, w tym czasie okazja do spowiedzi św., a o godz. 9.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

 8. Wraz z sołtysami Czapur i Wiórka oraz radami sołeckimi, zapraszam wszystkie dzieci na coroczne spotkanie ze św. Mikołajem, które odbędzie się w niedzielę 5 grudnia, najpierw Msza św. o godz. 10.30, a następnie spotkanie na placu przy salce.

 9. Dziś do skarbony przy wyjściu z kaplicy możemy złożyć ofiarę na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

 10. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

21.11.2021

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na rzecz Parafii.

 2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na inwestycje parafialne: 5330 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność!

 3. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny i liturgiczny:
  - dzieciom klas 3 SP, które przygotowują się do I Komunii św., podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy książeczki do nabożeństwa;
  - po Mszy św. o godz. 12.00 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi.

 4. We współpracy z Fundacją Pro Publico i w ramach projektu Kino Czapury, zapraszamy dziś o godz. 17.00 do świetlicy wiejskiej w Czapurach na film pt. „Głowa rodziny”. Wstęp wolny.

 5. Spotkanie grupy biblijnej Alfa w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 6. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania, zapraszam na spotkanie:
  - klasy 7 we wtorek Msza św. o godz. 18.00 i po niej spotkanie w kaplicy,
  - klasy 8 w czwartek Msza św. o godz. 18.00 i po niej spotkanie w kaplicy.
  Proszę przynieść deklaracje.

 7. W środę o godz. 17.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 8. Organizujemy pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 27 listopada, autokar wyruszy o godz. 7.00 z pętli w Wiórku i będzie się zatrzymywał na każdym przystanku w stronę Poznania. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy przyjmuje p. Róża Koblańska. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.

 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszej kaplicy będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, dzieci zapraszam szczególnie we wtorki i czwartki.

 10. Od przyszłej niedzieli będziemy zbierali do wystawionych koszy trwałą żywność (cukier, mąkę, ryż, makarony, konserwy itp.), z której parafialny zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej Parafii, oraz będziemy zbierali słodycze, czapki, rękawiczki i skarpetki dla dzieci z Domu Dziecka w Szamotułach.

 11. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.