Menu Zamknij

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU

 27.11.2022 r.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na rzecz Parafii.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszej kaplicy będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.15; dzieci zapraszam szczególnie we wtorki i czwartki o godz. 18.00.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny i duszpasterski, któremu towarzyszyć będzie hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 4. Zapraszam na spotkanie grupy biblijnej Alfa, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do salki.
 5. W środę (30.11) organizujemy wyjazd do kina na film pt: „Johnny”, który poświęcony jest życiu, pracy oraz walce z chorobą ks. Jana Kaczkowskiego. Zapisy w zakrystii lub u p. Róży Koblańskiej. Koszt biletu i przejazdu: 40 zł, autokar wyruszy z pętli autobusowej w Wiórku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W każdą środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, do wystawionej skrzyneczki można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które w czasie nowenny będą odczytywane i omadlane.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  – w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Litania do Chrystusa Kapłana w intencji nowych i świętych powołań do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej, następnie ministrantów zapraszam na AGAPĘ; o godz. 21.00 Kompleta z Komunią św.
  – w piątek: objazd chorych od godz. 8.00 – jeśli byłyby nowe osoby, które chciałyby skorzystać z sakramentów w domu, proszę to zgłosić w tym tygodniu w zakrystii, będzie to już objazd chorych przedświąteczny; okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 17.45; na adorację od godz. 19.00, później na Mszę św. o godz. 19.30 zapraszam szczególnie Wspólnotę św. Moniki,
  – w sobotę: o godz. 8.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wraz z medytacją, w tym czasie okazja do spowiedzi św., a o godz. 9.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Przy wyjściu z kaplicy możemy nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz miody od naszych lokalnych pszczelarzy.
 9. Do wystawionych koszy w przedsionku kaplicy zbieramy trwałą żywność (cukier, mąkę, makarony, ryż, konserwy itp.), z której parafialny zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin z naszej Parafii oraz zbieramy środki higieniczne dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Szamotułach.
 10. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej. Wszystkim życzę dobrego tygodnia i pięknego przeżycia Adwentu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

20.11.2022 r.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na rzecz Parafii.
 2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na inwestycje parafialne: 5641 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wsparcie!
 3. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny i liturgiczny:
  – w naszej Parafii gościmy kleryka z poznańskiego Seminarium, który wraz z nami modli się o nowe i święte powołania kapłańskie – szczególnie z naszej Parafii, a przed kaplicą zbiera ofiary na utrzymanie Seminarium,
  – dzieciom klas III SP, które przygotowują się do I Komunii św., podczas Mszy św. o godz.  10.30 poświęcę książeczki do nabożeństwa;
  – po Mszy św. o godz. 12.00 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi, za który możemy dostąpić odpustu zupełnego.
 4. We wtorek przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pani organistce Katarzynie, składam serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w piękno liturgii i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
 5. Razem ze Stowarzyszenia WIESTIN zapraszamy na warsztaty tworzenia wieńców adwentowych we wtorek (22.11) o godz. 19.00 do salki parafialnej, zajęcia są skierowane do osób dorosłych i są bezpłatne.
 6. W środę 30 listopada organizujemy wyjazd do kina na film pt: „Johnny”, który poświęcony jest życiu, pracy oraz walce z chorobą ks. Jana Kaczkowskiego. Zapisy w zakrystii lub u p. Róży Koblańskiej. Koszt biletu i przejazdu: 40 zł, autokar wyruszy z pętli autobusowej w Wiórku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszej kaplicy będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.15, dzieci zapraszam we wtorki i czwartki o godz. 18.00.
 8. Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Kościelniak z Wiórka, jego pogrzeb będzie w środę o godz. 10.00 w parafii pw. Św. Antoniego na Starołęce. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…