Menu Zamknij

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024 r.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie pracy wykonane w minionym tygodniu na rzecz Parafii.
 2. Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot. Msze św. z nauką rekolekcyjną przez całą niedzielę oraz od poniedziałku do środy o godz. 10.00 i 19.00. Serdecznie zapraszam.
  We wtorek podczas Mszy św. o 10.00 i 19.00 będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych, bardzo proszę, by pomóc naszym starszym i chorym parafianom dotrzeć tego dnia do kaplicy. Również we wtorek bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. wieczornej (ok. 20.00) wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Parafii – przejdziemy ul. Promową i Poznańską. Zabierzmy ze sobą krzyże z naszych domów. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.
 3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:
  – w piątki Drogę Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30;
  – w niedziele o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich dodatkowa Msza św.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
  – w piątek objazd chorych od godz. 8.00; również od godz. 8.00 do 19.00 trwać będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszam wszystkich do modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym; okazja do spowiedzi od godz. 17.30 do 18.45 – w tym czasie możliwość przyjęcia Komunii św. co 15 minut., o 19.00 Msza św. w intencji Wspólnoty św. Moniki;
  – w sobotę o godz. 8.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający wraz z medytacją, w tym czasie okazja do spowiedzi św., o godz. 9.00 Msza św. w intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. W piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.
 6. Przy wyjściu z kaplicy są do nabycia Świece Caritas – Paschaliki na stół wielkanocny.
 7. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Czapurach informuje, że w dniach 4-22 marca 2024 r. odbędzie się nabór dzieci do klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego. Informacje na stronie gminy Mosina oraz w sekretariacie szkoły.
 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów, wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i owocnego przeżycia czasu rekolekcji.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2024 r.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie pracy wykonane w minionym tygodniu na rzecz Parafii.
 2. W ubiegłą niedzielę na bieżące inwestycje parafialne zebraliśmy 5512 zł, natomiast w środę popielcową na rzecz poszkodowanych wskutek wojnie w Ukrainie zebraliśmy 1799 zł; bardzo dziękuję za wszystkie złożone ofiary.
 3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne:
  – w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30;
  – w niedziele o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosił ks. Michał Szremski – wikariusz parafii kolegiackiej w Środzie Wielkopolskiej, po nich dodatkowa Msza św.
 4. W czasie Wielkiego Postu zbieramy do wystawionych koszy w przedsionku kaplicy słodycze dla ubogich dzieci z naszej Parafii, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki na święta, oraz zbieramy kosmetyki i środki czystości dla osób bezdomnych pozostających pod opieką Sióstr Albertynek w Poznaniu.
 5. Przy wyjściu z kaplicy są wyłożone koperty na daninę diecezjalną, którą w okresie Wielkiego Postu składamy na potrzeby naszej archidiecezji.
 6. W przyszłą sobotę (24.02) Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 28 lutego. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Janusz Nawrot – biblista.
 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.